Od kilku lat nad morzem obserwujemy potężny boom na budowę apartamentowców. Inwestorzy wykupują grunty niedostępne cenowo dla zwykłych ludzi i stawiają tam nowoczesne budynki z lokalami oddanymi właściwie pod klucz. Na ten moment w Ustroniu Morskim i Sianożętach zlokalizowanych jest 5 obiektów apartamentowych, kolejna się budują a jeszcze inne są w planach. Rynek sprzedaży i wynajmu apartamentów jest ogromny.

Pod Brzozami Clean and Care od początku swojej działalności specjalizuje się w sprzątaniu i obsłudze apartamentów. Ważnym elementem każdego cyklu obsługi Gości jest przygotowanie apartamentu. Aby perfekcyjnie przygotować apartament w swojej pracy kierujemy się kilkoma ważnymi punktami:

  1. Rozenek nam nie straszna.

Kontrolując sprzątanie apartamentu sprawdzamy absolutnie każdy zakamarek i sięgamy tam, gdzie wzrok nie sięga. To, że nie widać kurzu na szafie nie znaczy, że go tam nie ma. Nie ważne czy w apartamencie było pobyt trwający 2 dni czy 2 tygodnie – sprzątamy absolutnie wszystko nie pomijając żadnej, nawet trudno dostępnej płaszczyzny.

  1. Kuchenne rewolucje.

Kuchnia to jedno z dwóch najbardziej strategicznych pomieszczeń w apartamencie, pełne detali na których można się potknąć. Stosujemy tu zasadę ograniczonego zaufania w stosunku do Gości, którzy opuścili apartament. To, że talerz znajduje się w szafce, nie znaczy że jest umyty. Sprawdzamy więc absolutnie każdy talerz, kubek, widelec tak, aby mieć pewność że kolejnych Gości nie zaskoczy na przykład jeden brudny talerz pomiędzy 7 czystymi.

Kuchnia to też ciężkie do wyczyszczenia sprzęty: płyta indukcyjna, lodówka, mikrofalówka, zmywarka, piekarnik. Każde z nich wymaga innych środków chemicznych, każde – naprawdę specjalnej troski.

Przy każdym pobycie na Gości w kuchni czeka świeża ścierka do naczyń, nowiutka gąbeczka i ściereczka, rolka ręcznika papierowego, a także butelka gazowanej i niegazowanej wody Jantar w szklanej butelce oraz w opcji poszerzonej: piwo Colberg jasne i ciemne.

  1. Łazienka niczym sala operacyjna.

Drugim równie istotnym pomieszczeniem jest łazienka, której idealna czystość jest połową sukcesu w perfekcyjnym przygotowaniu apartamentu. Nie ma tu miejsca na półśrodki – łazienka ma lśnić! Składa się na to zarówno mycie jak i dezynfekcja powierzchni, a także dbanie o to czego nie widać, czyli odpływy prysznica i umywalki.

Przed każdym pobytem uzupełniamy zapas papieru toaletowego, dezynfekującego mydła w płynie, w ramach upominku zostawiamy mały pakiecik kosmetyków, a na toalecie widnieje papierowa taśma poświadczająca dezynfekcję muszli toaletowej.

  1. Księżniczka bez ziarnka grochu.

Dbamy o dobry sen naszych Gości. Przygotowanie łóżka sypialnianego oraz pościeli to żmudny proces, wymagający precyzji i zmysłu estetycznego. Dokładamy wszelkich starań aby bielizna pościelowa i ręczniki były świeże, czyste i pachnące a także o to, aby ubrana pościel prezentowała się estetycznie. Ważne jest, aby nie zapominać o czystości kapy i poduszek ozdobnych, które zabrudzone zamiast ozdabiać sypialnię, mogą ją szpecić. To samo dotyczy się podkładu czy samej powierzchni materaca: to że je przykrywamy prześcieradłem nie znaczy, że mogą być brudne.

  1. Krytyczny krytyk.

Zasada jest prosta: jeżeli zastanawiasz się, czy coś w apartamencie „tak może być”, to znaczy że musisz to poprawić. Nie ma w przygotowaniu apartamentu miejsca na wahanie, jeżeli się wahasz to znaczy że masz ku temu słuszny powód. Dla przykładu: jeżeli zastanawiasz się, czy na pościeli mogą być zagniecienia – nie mogą, zmień tą pościel; jeżeli zastanawiasz się czy na szybie w prysznicu mogą zostać mazy – nie mogą, zmyj je, jeżeli zastanawiasz się czy kanapa może się ciężko zamykać – nie może, zgłoś to do naprawy, jeżeli zastanawiasz się czy lodówka może dziwnie pachnieć – nie może, umyj ją jeszcze raz.

  1. Linijka w oku.

Tu sprawy się mają właściwie jeszcze prościej: a apartamencie wszystko musi być ustawione jak od linijki. Nawet najczystszy apartament będzie sprawiał wrażenie nieuporządkowanego, jeżeli w sposób niedbały będą ustawione krzesła przy stole, nierówno będzie rozłożona kapa na łóżku a podkładki pod talerze będą chaotycznie rozrzucone po stole. W przygotowaniu apartamentu trzeba zadbać o absolutnie każdy szczegół, a wszelakie nierówności zaburzają całość obrazu.

 

Przygotowanie i posprzątanie apartamentu na pobyt Gości to żmudny proces, wymagający czasu, wprawy, zaangażowania i precyzji. Nie da się tego zrobić ani na szybko, ani po łebkach. Powyższe wskazówki to tylko zarys tego, na co trzeba zwrócić uwagę w przygotowywanym apartamencie, a trzeba zwrócić uwagę absolutnie na wszystko.