Czasami trzeba wstać z kanapy i zrobić coś dobrego!

 

Kadra Pod Brzozami Clean & Care w sezonie na kanapie za często nie siedzi i grafik ma dość napięty, ale mimo to znalazła czas na zrobienie czegoś dobrego dla mieszkańców Ustronia Morskiego oraz turystów odwiedzających naszą uroczą miejscowość.

W czwartek pod wodzą wyjątkowo nadpobudliwej społecznie radnej dziewczyny z Clean & Care ruszyły z miotłami na podbój Ustronia Morskiego i wspólnymi siłami 8-osobowego składu zamiotły sporą część ustrońskich ulic: udało nam się odpetowić  całą Nadbrzeżną oraz Chrobrego od skrzyżowania Rolna – Kolejowa – Chrobrego aż do ulicy Targowej, przy okazji omiatając teren przed Ośrodkiem Zdrowia i dookoła foczego ronda. W ruch poszły miotły, grabie, worki na śmieci, a przede wszystkim – babskie mięśnie. Dziewczyny bez zastanowienia ruszyły za swoją szefową wezwane hasłem: „Wiecie co? Trzeba zamieść kawałek Ustronia!”

Przy tej ilości turystów utrzymanie porządku na ulicach gminy to naprawdę trudne przedsięwzięcie. Odpowiedzialny za porządek GOSiR nie dysponuje wystarczającą ilością pracowników, aby regularnie zamiatać nawet te najbardziej uczęszczane ulice. A pety na chodnikach niestety ścielą się gęsto… Clean & Care postanowiło w związku z tym wspomóc władze gminy w realizacji zadań własnych. Urząd Gminy Ustronie Morskie nie wydał na naszą akcję ani złotówki: wynagrodzenie dziewczyn za wykonaną pracę wypłaciła im szefowa ze swojej diety radnej. Czasami zamiast gadać, trzeba po prostu robić!

Oddźwięk naszej akcji był tak pozytywny, że nie wykluczamy powrotu na ustrońskie ulice w przyszłym tygodniu. O ile nie będzie padać 🙂